Léptető motor vezérlés

p.gif (263 bytes)Léptető motor meghajtás STEP/DIR vezérlő panelon keresztül  updated : 2017.01.09

Az első program egy léptető motort tud elindítani, megállítani, irány váltási, és egy nagyon széles tartományú sebesség választási lehetőséggel. A másik alkalmazásnál beprogramozható 10 darab lépésszám/lépési idő páros a step motornak. A nyomógombokkal aztán kiválasztható, hogy melyik legyen érvényes, azaz hányat lépjen, milyen sebességgel a motor, az indító jelre.

Léptetõ motor meghajtás step/dir vezérlő panellel.
Step/dir motor controller.

Ismertetés, árak. A dokumentáció, és PICBASIC forrás program

p.gif (263 bytes)STEPPER MOTOR (STEP51)  updated : 2005.03.25

Az áramkör és a program két step motort tud vezérelni. (néhány példa az eddigi alkalmazásokból: kamera, lámpa mozgatás, "félautomata" festékszóró. A motorok léptetése két üzemmódban történhet. A kézi, "manuális" vezérlés üzemmódban a motorokat vagy a PC billentyűzetről, vagy a vezérlő panelra csatlakoztatott mátrix billentyűkkel mozgathatjuk.

Léptetõ motor vezérlés PC-rõl, billentyûzetrõl 90s8515 mikrokontrollerrel.
Stepper motor controller.

Ismertetés, árak. Dokumentáció, PC program : <step51.zip>

A panel fényképe . A mátrix billentyûvel a fotója .

p.gif (263 bytes)STEPPER MOTOR (STEP297)   updated : 2012.01.15

A léptető motorok működéséből adódik, hogy rendkívül stabil fordulatszámmal hajthatóak, valamint nagyon jól kontrollálható mozgásokat tudunk velük végrehajtani.
A számtalan alkalmazás közül sokszor a cél is csak ennyi, azaz egy adott fordulatszámmal, iránnyal forogjon a motor.
Vagy hogy egy indító jelre, egy megadott fordulatot – ami egy adott számú lépést jelent – hajtson végre.
És készülnek léptető motor meghajtók a step/dir vezérlésekhez, ahol egy bemeneten megadhatjuk a forgásirányt, a másikon pedig egy impulzus sorozattal azt, hogy mennyit lépjen a motor. Az áramkör/kapcsolás úgy lett kitalálva, hogy az előbb felsorolt alkalmazásoknak megfeleljen.

Léptetõ motor vezérlés. STEP/DIR vezérlés, és nyomógombokkal.
Stepper motor controller.

Ismertetés, árak. Dokumentáció : <step297.zip>

A step/dir vezérlésu lépteto motor meghajtó panel, és a mikrokontrolerrel kiegészített vezérlés.

További információ, megrendelés: Torkos Csaba, 8100 Várpalota, Táncsics u. 7. Telefon: 30/9-472-294 (egész nap, 8-23 óráig), valamint napközben a 88/473-784 számon. Email : info@mikroklub.hu Internet: http://www.mikroklub.hu

mirror site: http://www.eprom.hu

vissza_alap1.gif (1119 bytes)